Firmamız hakkında

SAFİRARMS 2005 yılında kurulmuş, teknolojik gelişmeleri takip eden bununla birlikte uzun yılların tecrübe ve birikimine sahip tamamı profesyonel kadrodan meydana gelmiş bir firmadır.

VİZYONUMUZ İleri teknoloji, albenisi olan, rekabet edebilir, güvenceli bir ürün! Ülke ekonomisine katkıda bulunacak, yeniliklere açık bir sistem! Üretim tesislerimiz ve yeni projelerimizi sürekli bir şekilde geliştirerek hayata yansıtmak. Başta ülkemiz sanayii olmak üzere müşterilerimize sunmak. Günümüz anlayışına uygun, çağdaş üretim teknolojisiyle daha dinamik bir kurum oluşturmak. Mühendislik ve AR-GE faaliyetlerinde yoğunlaşmak. Ülke sanayii ile entegrasyonu geliştirmek; yüksek kalite ve düşük maliyetin sağlayacağı rekabet gücü ile de uluslararası piyasada daha etkin rol almaktır.

MİSYONUMUZ Ülke sanayi ve ekonomisine katkıda bulunmak amacı ile yurtiçi ve yurtdışı ihtiyaçları karşılamak için değişik çap ve modelde yivli/yivsiz av tüfekleri üretmektir. Modern teknolojinin tüm imkanlarından yararlanarak, Dünya ve NATO standartlarına uygun kalitede av tüfekleri ve savunma teçhizatı üretmektir. Firmamız söz konusu alanda çalışırken Türkiye piyasasına ve uluslararası pazarlara sunulacak ürünlerin üretimi süresince AQAP 120 VE ISO 9000 kalite güvence sistemlerini uygulamayı ilke edinmiştir. Firmamız serbest piyasa ekonomisi şartlarında kalite kontrol ve kalite güvence standartlarına önem vererek, ileri derecede sanayi güvenliğini ve verimliliğini hedeflemiştir. Firmamız bu konulardaki çalışma ve organizasyon yapısıyla Uluslar arası Kalite Sistemlerine hızlı uyum sağlama çabaları ve AR-GE çalışmalarıyla sanayide modern üretim teknikleri uygulayarak ileri teknoloji ürünlerin piyasaya sunumunu hedeflemiştir.

AKSİYONUMUZ Bir AR- GE çalışması sonucu dizayn edilmiş olan yüzlerce parçadan meydana gelmiş olup, binlerce operasyondan geçmiştir. Test atışları çeşitli iklim şartlarında yapılmıştır. 2006 yılında piyasaya sürülen av tüfeği için; gerekli kalite kontrol ve kalite güvence işlemleri , yaklaşık iki yıllık tasarım, AR-GE ve üretim safhaları başarıyla tamamlanmış bulunmaktadır. 3 boyutlu tasarım, bilgisayar destekli dizayn (CAD) ve üretim (CAM) teknikleri yanında, 1/10000 mm. hassasiyetle CNC tezgahlarında bilgisayar bütünleşik üretim teknikleri kullanılmıştır. Bundan böyle bu toleranslarda istenilen miktar üretimin yapılabilmesi amacıyla, ileri teknoloji tezgah parkının geliştirilmesine çalışılmakta. Gerekli eğitimler planlanmaktadır. Bizim için ön planda olan müşteri memnuniyetidir.